aktualności   od pastora   działalność   historia   podstawy wiary        kontakt 


 działalność

Jako wspólnota ludzi, na co dzień ufających Bogu, chce dołączyć do głosu tych na Ursynowie, którzy pragną nieść innym przesłanie ewangelii.

Chcemy też wychodzić na ulice, skwery i podwórka Ursynowa, by proponować dorosłym, młodzieży i dzieciom pożyteczne spędzenie czasu: dobrą rozrywkę (bez alkoholu!), dobrą muzykę, zabawę i sport. W tym celu stworzyliśmy klub "Nasza Arka" - ul. Wasilkowskiego 3, który, przy ogromnym zaangażowaniu młodzieży naszej wspólnoty (i ich rodziców), wyremontowaliśmy i wyposażyliśmy. W klubie odbywają się spotkania dla młodzieży, klubik dla dzieci, młodzieżowa grupa muzyczna oraz inne spotkania (także dla dorosłych).

Staramy się być tam, gdzie panuje cierpienie, odrzucenie i zwątpienie. Jako grupa młodzieży (i nie tylko) bywamy w miejscach takich, jak: szpitale, hospicjum, ośrodek terapii uzależnień, ośrodek pomocy społecznej, pogotowie opiekuńcze, dom dziecka - by w tych miejscach, poprzez muzykę, śpiew i słowo zachęty, dzielić się naszą wiarą, nadzieją i miłością. Nie zaniedbujemy również pielęgnowania osobistej więzi z Bogiem oraz studium Słowa Bożego, które prowadzi dla nas pastor Kościoła Ewangelicznego.

Forum Współpracy Kobiet Aliansu Ewangelicznego w RP tym razem na skalę europejską
W dniach 25-29 kwietnia 2007, trzy kobiety z Polski - Walentyna Jarosz (Ursynowska Społeczność Ewangeliczna - Warszawa), Jadwiga Grzybowska i Teresa Piotrowska (Kościół Zielonoświątkowy - Warszawa) - miały przywilej uczestniczyć w konferencji dla kobiet w służbie (Women's in Leadership Networking Conference) organizowanej przez ponadenominacyjną organizację Hope for Europe (Nadzieja dla Europy) w Chorwacji. więcej...
P O L E C A M Y
Fundacja Proem serdecznie zaprasza na indywidualny i grupowy wypoczynek, na rodzinne pikniki, wiosenne konferencje i letnie obozy do Chrześcijańskiego Centrum w Zakościelu.
więcej >>>

Wydawnictwo Credo - książki, które warto czytać!
więcej >>>

LINKI:
jasminowa-dolina.blog.onet.pl
www.ewangeliczni.waw.pl
www.radiochrzescijanin.pl
www.razemdlaewangelii.pl


ubiegłe wydarzenia:
Nie można się połączyć